One of the biggest atractions were the two riders Daniel Fuhrman, mondial champion at "flat land" and Adam

Another participation was from the Dinamo Cycling Team.

We had fun and we hope another bike exposition will come as soon as possible .

miercuri, 21 aprilie 2010

Arges Spring Race

Pe data de 17.04.2010 am luat startul intr-o noua cursa de primavara in parcul Trivale din Pitesti. Desi a fost o saptamana ploioasa acea zi de sambata a fost extraordinara ca o zi perfecta de primavara.
Am luat startul la ora 12 impreuna cu inca 13 concurente.Traseul a fost OK,mult noroi,dar se putea parcurge cu mare usurinta pe bicicleta.

Dupa 2 ture am fost oprita si anuntata ca aici se incheie pentru mine cursa.

La premiere am aflat ca am fost castigatoarea locul 1 la Eroine < 18 ani.Am fost premiata cu o diploma,cu o medalie si cu o sampanie.
Castigator la Hero : a fost Oprea Tudor.,pe locul 2 clasandu-se Dan Rosioru coechipierul meu.
La amatori Marius Ionascu (Maus) a luat locul 1,pe doi clasandu-se Morcov Stefan (Baso).

Felicitari organizatorilor pentru aceasta zi minunata in natura si pentru aceasta reuniune a atator ciclisti profesionisti si amatori.
Felicitari! Si multumim fotografilor pentru imortalizarea acestui moment frumos.

Ziarul Prahova - Sport  (articol sportiv despre Conpet Ploiesti si Arges Spring Race)